Lopen-shutterstock_359568020.jpg (1)

Blijf ook nu sporten en bewegen

Nieuw multisportcomplex met zwembaden op domein Hofstade? Sport Vlaanderen en gemeenten starten met haalbaarheidsstudie

29/09/2020

Sport Vlaanderen en de gemeenten Zemst en Boortmeerbeek werken samen aan een haalbaarheidsstudie over een mogelijk nieuw multisportcomplex met overdekte zwembaden. De studie moet tegen de zomer van 2021 klaar zijn.

Zemst en Boortmeerbeek bekijken samen met Sport Vlaanderen de mogelijkheden voor een multisportcomplex met onder andere een olympisch zwembad (50m) en een 25 meterzwembad voor de ruime regio. Een studiebureau moet de haalbaarheid, de financiële impact en mogelijke samenwerkingsverbanden voor het optrekken van het multisportcomplex op het domein van Sport Vlaanderen Hofstade in kaart brengen. De studie is een stevige uitdaging, want het complex wordt geïntegreerd in een erfgoedomgeving.

 

Gebundelde krachten

 

De haalbaarheidsstudie kadert in het ruimere plan van Sport Vlaanderen om zijn sportcentra verder te ontwikkelen voor topsport, recreatief sporten, opleidingen en nichesporten. De sportinfrastructuur kan bovendien gebruikt worden door de hele regio.

De ruime regio Zemst en Boortmeerbeek heeft na de sluiting van het oude zwembad in Hofstade behoefte aan overdekt zwemwater.

 

“Onze leerlingen moeten immers de eindtermen ‘zwemmen’ binnen de schooluren kunnen behalen”, zo zegt Karin Derua, burgemeester van Boortmeerbeek. “Daarnaast hebben we nood aan infrastructuur om therapeutisch te kunnen zwemmen, bijvoorbeeld in een revalidatieperiode. Maar uiteraard verlangen veel inwoners om hun geliefkoosde hobby te kunnen uitoefenen.”

 

“Met het aangaan van de samenwerkingsovereenkomst – die eind oktober op onze gemeenteraad staat – zetten we een grote en logische stap richting een nieuw zwembad”, zegt Veerle Geerinckx, burgemeester van Zemst. “Het bundelen van de krachten zorgt voor meer mogelijkheden.”

 

Combinatie met topsport

Een nieuw zwembad biedt meteen de kans om zwemfaciliteiten voor topsporters te voorzien. Ook een wavegarden - een infrastructuur om te golfsurfen - en een kabelskibaan worden op hun haalbaarheid onderzocht.

 

“Met deze studie gaan we na met welke partners we kunnen samenwerken en hoe haalbaar bijvoorbeeld de combinatie van topsport met recreatief zwemmen kan zijn”, zegt Vlaams minister van Sport, Ben Weyts.

“Het stopt niet bij zwemmen: we zien het als een multisportcomplex waar ook een wavegarden en een kabelskibaan kunnen geïntegreerd worden. Tegelijkertijd willen we het prachtige oude openluchtzwembad integreren in dit complex. Niet om in te zwemmen, wel als waardevol erfgoed waar je kan door wandelen. De oefening bestaat erin om te bekijken op welke manier we dit kunnen realiseren.”

 

Studie tegen zomer 2021

Sport Vlaanderen zal als aanbestedende overheid het studiebureau zoeken met de gemeenten Zemst en Boortmeerbeek als partners in een systeem van cofinanciering. Geïnteresseerde studiebureaus kunnen hun offertes in het najaar van 2020 indienen. Begin 2021 kan het gekozen bureau aan de slag om tegen de zomer van 2021 de haalbaarheidsstudie af te werken. Via onder andere projectwerkgroepen en een stuurgroep zullen Sport Vlaanderen, Zemst, Boortmeerbeek en partners nauw betrokken worden bij deze studie.

zicht oude openluchtzwembad.jpg

Sport Vlaanderen is actief op social media